Close

Ponožky

Funkční ponožky CALZA XT190, +10/+40°C, multicolor, XTECH

Na skladě: 5 Položky

11,40 € s DPH

12,60 € s DPH

-1,20 €

Více informací

Funkční ponožky značky XTECH, model XT190 , vhodné pro nošení v rozmezí teplot +10°C až +40°C .

Ponožky využijete při nejrůznějších sportovních aktivitách i při běžném nošení jako módní doplněk.

Ponožky mají vynikající izolační schopnosti, regulují teplotu nohou a díky speciálně vyvinutým materiálům se hodí pro všechny outdoor aktivity.

Ponožky dokonale přiléhají na chodidla a lýtka, absorbují pot, odvádějí jej na povrch a tak napomáhají držet nohy v suchu během pohybu.

Sušší pokožka znamená sníženou tepovou frekvenci, čímž se vylučuje méně kyseliny mléčné a to umožňuje zůstávat déle v pohybu.

Materiálové složení: 55% X-Dry (PP) (Polypropylen), 35% X-Pro (PA) (Polyamid), 6% Carbon Resistex (Uhlíkové vlákno), 4% Lycra (Elastan)

Použité materiály a technologie výroby:

Ve společnosti XTECH maximalizovali výkonnost svých výrobků a vybrali si zcela novou cestu, pokud jde o použité materiály.

Všechny společnosti obvykle vyrábějí své výrobky s textiliemi, které jsou na trhu a výsledkem je, že mají podobné výrobky, ale chybí jim činnosti ve výzkumu a vývoji.

Ambiciózní projekt značky XTECH zahrnuje studium a výrobu přízí speciálně vytvořených a vyvinutých v součinnosti s analytickou laboratoří podle jejich zpracovatelských technik, typu použitých strojů a vlastností, které musí mít hotový výrobek.

Výsledkem jsou dvě nová vlákna, XPRO a XDRY s výjimečnými vlastnostmi, které jsou vyrobeny na míru a výlučně pro XTECH.

XPRO

Značka XPRO je jednou z přízí, které zkoumala a vyvíjela společnost XTECH. Je to polyamidové mikrovlákno sestávající z lineárních makromolekul získaných polykondenzací bifunkčních sloučenin.

V podstatě díky své mnohovláknové sekci zaručuje prodyšnost, měkkost na dotek, odolnost proti opotřebení a lehkost.

V kombinaci s polypropylenem se vlastnosti těchto dvou přízí spojí a vzniknou výrobky s nenapodobitelnými vlastnostmi. Recept na vytvoření tohoto vlákna je úzkostlivě střežen v kancelářích XTECH a zůstává přísně tajný!

XDRY

XDRY je značka, která identifikuje polypropylen s dutými vlákny, vyvinutý společností XTECH. Hlavními vlastnostmi jsou prodyšnost, lehkost a optimální termoregulace v létě i v zimě.

Tato příze se vyrábí podle patentovaných technik zpracování a vlastností, které musí mít hotový výrobek. Výsledkem je vlákno s výjimečnými vlastnostmi, které je vyrobeno na míru a výlučně pro XTECH.

Složení je ze 100% polypropylenu, ale techniky zpracování a postupy pro vytvoření tohoto vlákna zůstávají přísně tajné!

LYCRA

Lycra® je obchodní název pro elastan vyráběný od roku 2004 firmou Invista. Vlákno obsahuje více než 85% polyuretanu, jeho elastičnost spočívá v chemickém spojení tuhého urethanu s amorfním segmentem z polyesteru.

Vyrábí se jako multifilament, jednotlivá elementární vlákna jsou slepena dohromady. Vzhledem k tomu, že je Lycra téměř vždy smíchána s jinou tkaninou, nejčastěji s bavlnou nebo polyesterem, tak po oblečení vytvoří doslova druhou kůži.

Člověk s jedinečnými křivkami se dříve často setkával s tím, že mu oblečení nesedělo, díky Lycře tomu však tak už není.

Lycra se totiž dokáže dokonale přizpůsobit tělu, a to bez omezení pohybu. Elastické vlákno tak umožňuje volný pohyb, který oceníte nejen při sportu. Díky tomu, že se vlákno natáhne, když je potřeba, nebo stáhne, když je v klidu, zajišťuje větší pohodlí po celých 24 hodin.

CARBON

Resistex® CARBON je příze s jedinečnými technickými vlastnostmi, která se skládá z kontinuálního vlákna z vodivého materiálu na bázi aktivního uhlí a textilních vláken.

Nejvýznamnější údaje z provedených testů se týkají tělesné teploty naměřené u sportovců během nošení spodního prádla a ponožek Resistex® CARBON , kdy kolísání teploty bylo 3krát nižší, než u oblečení ze 100%-ního polyesteru. Výjimečná transpirace tkaniny umožňuje rychlejší odpařování vlhkosti. Dále byly příznivě ovlivněny dýchací parametry jedinců během tvrdého tréninku, kdy skutečně došlo ke snížení potřeby kyslíku o 3 litry/minutu a zlepšení respiračního kvocientu. Tepová frekvence byla u testovaných jedinců nižší průměrně o 4 tepy za minutu v porovnání s těmi, kteří měli oblečení ze 100% polyesteru. Koncentrace kyseliny mléčné v kapilární krvi byla nižší zhruba o 12%.

Na základě těchto výsledků můžeme říci, že oděvy Resistex® CARBON pozitivně ovlivňují pohodu, výkon a významně snižují riziko zranění a svalového napětí.

Parametry

Složení 55 % polypropylen, 35 % polyamid, 6 % uhlíkové vlákno, 4 % elastan
Funkční ponožky CALZA XT190, +10/+40°C, multicolor, XTECH XT095-MC-39/42 mix Barva: mix
Velikost: 39-42

Skladom: 1 položka (to ship now)

Pozor: skladom posledné kusy

11,40 € s DPH
12,60 € s DPH
-1,20 €

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Funkční ponožky CALZA XT190, +10/+40°C, multicolor, XTECH XT095-MC-35/38 mix Barva: mix
Velikost: 35-38

Skladom: 4 položky (to ship now)

11,40 € s DPH
12,60 € s DPH
-1,20 €

Minimálny počet pre zakúpenie tohto produktu je 1

Zákazníci také koupili

Close